Wszystko, co dotyczy kompleksowej rehabilitacji po wypadkach oraz spraw istotnych dla Poszkodowanych i Ubezpieczycieli.
Dowiedz się więcej o tym, co wiąże się z kompleksową rehabilitacją i powrotem do aktywnego życia,
a także o nowościach w terapii, zmianach w przepisach i innych istotnych sprawach.
PoMOCNE Rozmowy
Zapraszamy na nasz nowy profil na Spotify „PoMOCNE Rozmowy” - cykl podcastów o idei, celach i kompleksowości działań podejmowanych przez Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym z różnych perspektyw - osób bezpośrednio i pośrednio zaangażowanych w proces powrotu Poszkodowanych do zdrowia, aktywności i społeczeństwa.
Czytaj więcejGala XI edycji programu Symbol
19 listopada 2021 w Katowicach odbyła się finałowa Gala XI edycji programu Symbol. CPOP zostało Symbolem Społecznej Odpowiedzialności 2021.
Czytaj więcejPIONIERSKA DEKADA
Mając do czynienia z najpoważniejszymi przypadkami ludzi poszkodowanych w ciężkich wypadkach, CPOP przywraca ich do zdrowia i funkcjonowania w społeczeństwie.
Czytaj więcejCPOP zostało finalistą w kategorii „Pokój”.
Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym w gronie finalistów konkursu Partnership for Sustainability Award 2020 w kategorii „Pokój”!
Czytaj więcejEimantas Pocius w wieku 7 lat uległ poważnemu wypadkowi.
Na zlecenie litewskiego ubezpieczyciela ERGO Insurance SE, CPOP zorganizowało tygodniowy turnus diagnostyczno-rehabilitacyjny w trójmiejskiej placówce partnerskiej Neurosana.
Czytaj więcejDaj sobie przestrzeń na łzy
Wywiad z naszą ekspertką CPOP - Agnieszką Malczewską-Gortych – na łamach wrześniowego numeru magazynu psychologicznego SENS
Czytaj więcejEgzoszkielet - perełka światowej rehabilitacji
Tomasz „Kowal“ Kowalski, zwycięzca IV edycji „Must Be the Music”, uległ poważnemu wypadkowi na motocyklu. W wyniku poniesionych obrażeń jest sparaliżowany od pasa w dół. Od blisko roku jeździ na wózku.
Czytaj więcejSami świata nie zmienimy
Nie można pozostawiać ludzi po wypadku samym sobie. Jest wiele przypadków, gdzie poszkodowany w wyniku kompleksowej rehabilitacji wraca do zdrowia i do społeczeństwa. I to tą częścią musimy się zajmować, kompleksowo. Kiedy doszło do wypadku i ratujemy komuś życie, kolejnym krokiem musi być szybka rehabilitacja.
Czytaj więcejRealna więź między osobą poszkodowaną a ubezpieczycielem
Nie można pozostawiać ludzi po wypadku samym sobie. Jest wiele przypadków, gdzie poszkodowany w wyniku kompleksowej rehabilitacji wraca do zdrowia i do społeczeństwa. I to tą częścią musimy się zajmować, kompleksowo. Kiedy doszło do wypadku i ratujemy komuś życie, kolejnym krokiem musi być szybka rehabilitacja.
Czytaj więcejRola ubezpieczyciela jest nieoceniona
Kompleksowa rehabilitacja jest konieczna, ponieważ wpływanie tylko na wybraną część ciała osoby poszkodowanej w wypadku, nie przywróci jej pełnej sprawności.
Czytaj więcejPraca nadaje sens ludzkiemu życiu
Jeżeli renta staje się celem samym w sobie, to w rozumieniu społeczeństwa i cywilizacji XXI wieku, wyrządzamy osobie poszkodowanej krzywdę.
Czytaj więcejJaki jest sens rehabilitacji?
To ważne pytanie. Myślę, że doskonałą odpowiedzią może być hasło zorganizowanej przez Ergo Hestię konferencji: "Po drugiej stronie stoi człowiek". Co za nim stoi? Poszkodowany.
Czytaj więcejPo drugiej stronie stoi człowiek
Jeśli uda się nam zwiększyć szanse osób poszkodowanych w wypadkach na powrót do sprawności oraz czynnego udziału w życiu społecznym i zawodowym, wszystkie zainteresowane strony odniosą korzyści.
Czytaj więcejWypłata odszkodowania to za mało.
O odpowiedzialnej likwidacji szkód osobowych na przykładzie poszkodowanej Pani Marii Dzirbuk.
Czytaj więcejRzucanie kłód
W Polsce droga do protezy jest bardzo wyboista. Dużo prostsza - usiąść na wózku.
Czytaj więcejSzczerze o polskim systemie rehabilitacji
O problemach i przyszłości polskiego systemu rehabilitacji mówi dr hab. n. med. Krystyna Księżopolska-Orłowska, prof. nadzw. Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie, konsultant krajowy ds. rehabilitacji medycznej.
Czytaj więcejCPOP podpisało Kartę Różnorodności
Miło nam poinformować, że 5 grudnia 2016 Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym przystąpiło do grona sygnatariuszy Karty Różnorodności - inicjatywy wspieranej przez Komisję Europejską na rzecz promocji i rozpowszechniania polityki równego traktowania i zarządzania różnorodnością w miejscu pracy.
Czytaj więcejDobry dotyk, czyli co to jest metoda cranio
Delikatny dotyk sposobem na poważne kłopoty ze zdrowiem? Brzmi niewiarygodnie, a jednak! Metoda cranio, czyli terapia czaszkowo-krzyżowa, stosowana jest z powodzeniem między innymi u osób cierpiących na traumę po wypadku. Należy do form leczenia manualnego akredytowanych przez Światową Organizację Zdrowia.
Czytaj więcejPokonać zespół stresu pourazowego
Mniej więcej jedna na dziesięć osób, które przeżyły wypadek komunikacyjny lub katastrofę naturalną, cierpi z powodu zespołu stresu pourazowego. Jeżeli przez długi czas Poszkodowany nie może sobie poradzić ze stanami lękowymi i złością, warto, by poszukał wsparcia psychologicznego.
Czytaj więcejTechniki relaksacyjne sposobem na lęki
Wypadek, stres, lęk – to naturalna kolejność zjawisk. Poszkodowany może przez długi czas po traumatycznym zdarzeniu odczuwać strach i to nawet w sytuacjach, które obiektywnie niczym mu nie zagrażają. Aby zapobiec nasilaniu się objawów lękowych, warto sięgnąć po techniki relaksacyjne.
Czytaj więcejRehabilitacja bez bólu dzięki terapii INDIBA
INDIBA®activ – nowoczesna terapia redukująca ból i przyspieszająca proces leczenia urazów narządu ruchu – jest już dostępna dla Poszkodowanych objętych programem kompleksowej rehabilitacji po wypadkach w CPOP. Dysponuje nią trójmiejska klinika NeuroSana, jeden z kluczowych Partnerów Centrum.
Czytaj więcejEgzoszkielet pozwala stanąć na nogi
Stworzony na potrzeby amerykańskiej armii, rewolucjonizuje fizjoterapię neurologiczną pacjentów z niedowładem kończyn. Egzoszkielet wspiera powrót do aktywności Poszkodowanych objętych programem rehabilitacji w CPOP.
Czytaj więcejSąd Najwyższy o prywatnym leczeniu po wypadku
Ubezpieczyciele powinni zwracać osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych uzasadnione i celowe wydatki, poniesione na leczenie i rehabilitację, a niefinansowane ze środków publicznych – uważa Sąd Najwyższy.
Czytaj więcej