CPOP podpisało Kartę Różnorodności
Miło nam poinformować, że 5 grudnia 2016 Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym przystąpiło do grona sygnatariuszy Karty Różnorodności - inicjatywy wspieranej przez Komisję Europejską na rzecz promocji i rozpowszechniania polityki równego traktowania i zarządzania różnorodnością w miejscu pracy.
Karta Różnorodności to międzynarodowa inicjatywa wspierana przez Komisję Europejską, realizowana w krajach Unii Europejskiej takich, jak: Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy, Portugalia, Szwecja, Włochy i Polska. Karta jest zobowiązaniem, podpisywanym przez organizacje, które decydują się na wprowadzenie zakazu dyskryminacji w miejscu pracy i działania na rzecz tworzenia i promocji różnorodności oraz wyraża gotowość firmy do zaangażowania wszystkich osób zatrudnionych oraz partnerów biznesowych i społecznych w te działania. Organizacje decydujące się na implementację tego narzędzia działają na rzecz spójności i równości społecznej.
Karta jest koordynowana w Polsce przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu - to najdłużej, bo od 15 lat, działająca w Polsce organizacja zajmująca się CSR, czyli Społeczną odpowiedzialnością biznesu (z ang. CSR – Corporate Social Responsibility). 14 lutego 2012 roku podczas konferencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie zorganizowanej przez Biuro Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu została uroczyście zainaugurowana Karta Różnorodności w Polsce. Polska Karta Różnorodności należy do Europejskiej Platformy Kart Różnorodności przy Dyrekcji Generalnej ds. Sprawiedliwości Komisji Europejskiej. Sygnatariusze Karty to ponad 150 organizacji w Polsce oraz ponad 7.000 firm i instytucji publicznych w 16 krajów Unii Europejskiej.